Denník kráľovnej: Úspešný začiatok festivalovej sezóny


04.08.2016 1261
Skúsenosť
Denník
Keď ma Lotta vítala na mojej prvej burlesque hodine, ani omylom by som si nemyslela, že o 2 roky na to budem mať v obývačke vystavenú obrovskú trofej a pýšiť sa titulom Queen of Burlesque. Ešte teraz mi zviera hrdlo, keď si to takto spätne rekapitulujem.

Ako som už spomínala v blogu o histórii, burlesque sa nám začal dostávať opäť do povedomia až po roku 2000. V tomto období začali vznikať festivaly po celom svete na oslavu tohto nádherného umenia. Tieto festivaly sú krásnou (väčšinou) niekoľko dňovou oslavou, kde sa zídu ľudia s rovnakou vášňou pre nahotu a trblietky z celého sveta. Mala som to šťastie byť súčasťou už viacerých festivalov a musím povedať, že to boli tie najkrajšie zážitky v mojom živote.


(Best of Burlesque v Edinburgu)


Vo Varšave sa o nás starali ako o tie najväčšie hviezdy, s úctou a rešpektom. V Ríme pre nás došli luxusné autá a priviezli nás na červený koberec, kde už čakali desiatky ľudí a fotografov, ktorí netrpezlivo čakali, kedy sa môžu s nami odfotiť. V Glasgowe som bola pozvaná na večeru do divadla kde VZNIKOL burlesque! V Londýne som vystupovala po boku úžasných osobností, no a v Edinburgu  sa mi po ceste roztrhla taška s celým kostýmom, keď najviac pršalo :) Sú to zážitky, na ktoré nikdy nezabudnem, ale hlavne obrovská skúsenosť!


(Caput Mundi International Burlesque Award v Ríme)


Tento rok som sa teda skúsila prihlásiť aj na ďalšie festivaly a Taliansko sa stalo mojou prvou zastávkou. Neďaleko Milána som sa tak najskôr musela popasovať s inváziou komárov a jazykovou bariérou.Tento výlet sa rozhodne zapísal do zoznamu mojich vtipných príbehov. Veď predsa sprejovať sa repelentom na miesto trblietavého spreju je dosť sexy a snažiť sa rozumieť ujovi domácemu z nášho apartmánu, ktorý potreboval na každých dverách názorne ukázať ako sa zamyká, odomyká a ako sa zapína svetlo je tiež dosť milé. No a na koniec som s ďalšími 20 účinkujúcimi zdieľala backstage pod holým nebom, do ktorého nám z každej strany nakúkali hostia. Nevadí, veď už viac nahé sme ani nemohli byť.


(Natáčanie dokumentu o burlesque v Ríme)


Vystupovala som s mojim červeným číslom, ktoré sa na toto obrovské pódium krásne hodilo. Musím priznať, že na tomto čísle mám najradšej akú atmosféru dokáže vytvoriť. Zrazu všetkých 200 ľudí v publiku úplne stíchlo a zhypnotizovane pozorovali, čo sa bude diať.

Asi po 3 hodinovom programe konečne prišlo na rad vyhlasovanie výsledkov a mne sa tlačili slzy do očí už pri spoločnej klaňačke. Človek predsa nedostane takúto príležitosť každý deň. Súťažilo sa aj o vedľajšie tituly. Najvtivnejší, Najinovatívnejší, Najtradičnejší performer a Špeciálna cena poroty. Keď som nezískala ani jeden titul a už sa vyhlasovanie chýlilo ku koncu, opäť mi začalo zvierať hrdlo. Pozrela som na Lottu v publiku, ktorá myslím, že už mala aj zaryté nechty v rukách ako veľmi mi držala palce, keď zrazu som začula slová "sensuale“, "ipnotico“, všetci sa otočili na mňa a ja už som mala takú hrču v krku, že výraz „vracať trblietky“ by za chvíľu nabral úplne nový rozmer. Vtedy moderátor a organizátorka spoločne vykríkli Catrice Cat!
Chápete to? Zo všetkých účinkujúcich a zo všetkých prihlásených performerov som to vyhrala ja! V bežnom živote ten najhanblivejší človek na svete. Pýtam sa, pretože ja to nechápem a stále sa chodím pozerať na tú trofej, či sa mi to náhodou nesnívalo. Ktorú som mimochom niesla cez celé Taliansko domov a tri krát som prestupovala na iný vlak. Dokonca sa ma jeden ujo pýtal,či som to vyhrala za karate. Povedala som mu, že áno. :)


Takže na záver by som chcela povedať, že sny sa naozaj plnia a tvrdá práca sa vypláca. Nestala som sa „profesionálom“ už pri narodení.Nikdy by som si nemyslela, že sa budem živiť ako tanečnica. Koľko krát som vystupovala na pódium s trasúcimi kolenami a strachom. Koľko krát som naňho vlastne ani nechcela vykročiť? Koľko krát som si do noci trénovala pohyby a výraz? Koľko peňazí a času som investovala do tejto záľuby? Neľutujem ani sekundu za tieto dva roky. Môj život je plný úžasných ľudí, lásky, šťastia a zážitkov vďaka Bratislava Burlesque a hlavne vďaka tej ryšavej osôbke s bodkovaným ruksačikom, ktorú poznáme ako Lotta Love. Ktorá mi priniesla celú túto explóziu trblietok do života.


ĎAKUJEM!

˝

Catrice Cat

Reigning Burlesque Queen of Italy