Odhalili sme rozdiel medzi burlesque a striptease!


13.08.2016 2058
Zaujímavosť
Náš veľký burlesque debut v striptízovom klube sa blíži, preto je najvyšší čas vyjasniť si pár detailov. Aj keď majú tieto dva žánre veľa spoločných prvkov, sú medzi nimi obrovské rozdiely...

Burlesque

 

Je vo svete veľmi známe umenie s bohatou históriou. Názov vychádza z talianskeho slova „vtip“ a pôvodne išlo o hudobno - dramatický žáner, ktorý je spojený s komédiou a iróniou. Boli to však práve 30.-50. roky, ktoré sa stali pre burlesque ikonickými. V tomto období burlesque nielen že oslavoval najväčšiu popularitu, ale bol aj na veľmi vysokej úrovni. Práve tu vznikol výraz “stripper”. Tanečnice, ktoré pôsobili v týchto vystúpeniach patrili medzi uznávané hviezdy showbiznisu po boku napríklad legendárnej Marilyn Monroe.

Moderná burlesque scéna si zachovala veľa z minulosti. Dnešné predstaviteľky ju posunuli na vyššiu úroveň a to na scénické vystúpenia s erotickým nádychom. Používajú sa veľké rekvizity a na mieru šite kostýmy. Je to však elegancia, zmyselnosť, ženskosť a fakt, že tanečnice sa nikdy nevyzlečú úplne do naha tým, čo robí vystúpenia zaujímavé a napínavé.

 

“Keď sa spojí sexualita, štýl, humor a hravosť s troškou nevinnosti, vtedy sa burlesque show stane fantastickou."  - Dita Von Teese

 

 

Striptease

 

Je nazývaný aj ako exotický tanec, ktorý je spojený s erotikou. Tanečnice sa odhaľujú úplne alebo čiastočne. Zatiaľ čo v 20. rokoch bol tanec pri tyči novinkou, v 50. rokoch už tvoril základ sex priemyslu. Dôraz sa kladie na nahotu a akt vyzliekania viac ako na kostým, či umelecké pozadie predstavenia. V minulosti sa vystúpenie skončilo v momente ako sa tanečnica vyzliekla, dnes však väčšinou pokračuje aj topless, prípadne úplne nahá. Tanečnice pôsobia v kluboch pre pánov, ktorých súčasťou býva (za tučný príplatok) aj súkromný tanec, teda “lap dancing” alebo “table dancing”. 

Len jednu tretinu exotických tanečníkov na svete tvoria muži, ktorí naopak zabávajú ženské publikum hlavne tanečnými kreáciami a nahotu môžete očakávať (väčšinou) iba do pol pása. 

Striptease sa od burlesque výrazne líši aj z pohľadu publika. Zatiaľ čo burlesque show je väčšinou výnimočná udalosť, ktorá si vyžaduje aj špeciálny dresscode, striptease uvidíte najmä v stabilne fungujúcich kluboch s rozdielnou klientelou.

“Aký je rozdiel medzi striptérkou a burlesque tanečnicou? Striptérka zarába peniaze.“ - World Famous BobMy sme si pre vás pripravili kombináciu obidvoch žánrov a spolu s božskými pánmi z New Flame máme nachystanú jedinečnú show, ktorú vám predvedieme už 31. Augusta v luxusnom a jedinom strip clube pre dámy v Strednej Európe - 4ladies menstrip. Svoje miesto si zarezervujte na reservation@4ladies.sk.

A čestné striptérske, že to bude noc vášho života!

~

Catrice Cat