Vďaka vám som zažila standing ovation, ďakujem!


08.12.2016 1457
Denník
V momente, ako som sa dozvedela o ústrednej téme ďalšej veľkej show našej bratislavskej produkcie, v hlave sa mi začali okamžite miesiť rôzne nápady: stvárnim kúzelníka? Alebo vyskúšam skôr hadiu ženu, klauna či dokonca zviera? Téma cirkus zastupuje široké spektrum charakterov, ktorými možno na pódiu zaujať. A pre mňa to bola samozrejme perfektná príležitosť ukázať, čo sa vo mňe naozaj skrýva.

Musím priznať, že samú seba považujem za hanblivého človeka s krehkou sebaistotou. Počas príprav na vystúpenie, tentokrát s názvom Cirque Exotique, sa mi v hlave neustále miesili také otázky, ako napríklad: Čo ak sa mi sukňa roztrhá? Čo ak prestane hrať hudba?..a samozrejme najsilnejšia otázka zo všetkých: Čo ak sa moje číslo nebude divákom páčiť?


 Zuzana Očovanová Photography


Každá z nás má v burlesque svete svoju misiu. A mojou misiou je ostatných zabaviť, rozosmiať, vyvolať zimomriavky a takisto ukázať im, že burlesque nie je iba o tom vyzerať sexy a hýbať sa za sprievodu hudby 20. až 50. rokov.

 

Deň D nakoniec nastal. Zabaliť kostým aj make-up, hlavne na nič nezabudnúť a rýchlo do divadla pripraviť sa na našu už dva týždne vypredanú show. Nervozita stúpa a dala by sa krájať.


Viktória Akbáriová 
 

Nakoniec sa ocitám za oponou a od momentu, kedy v mikrofóne zaznie moje umelecké meno ma delia už len sekundy. Zhasli sa svetlá, začala hrať hudba a ja pomaly odhŕňam záves. Je to tu. V klaunskej maske, ktorá značne obmedzovala moje zrakové schopnosti vchádzam pomaly na pódium. Po krátkej chvíli však nervozita opadá, je počuť smiech a šepot ľudí veľmi pravdepodobne reagujúcich na môj kostým a to znamená, že sa všetko uberá správnym smerom. Nechám sa viesť hudobným podkladom špeciálne skomponovaným pre toto číslo. V okamihu, kedy sa mocný orchester premení na intenzívnu elektronickú skladbu sprevádzanú huslami, som sa začala cítiť ako utrhnutá z reťaze. Oblial ma pocit silnej eufórie. V tejto chvíli už nič iné neexistuje, len stupňujúca intenzita výkrikov publika, hlasný smiech a tlieskanie ľudí. Toto moje malé pódiové šťastie naberalo na obrátkach až do samého konca môjho čísla. Ako som sa postavila zo zeme, pripravená na odchod s uchopenou maskou v ruke, nemohla som uveriť vlastným očiam.

 

Zuzana Očovanová Photography


Publikum vstalo od svojich stolov a začalo mohutne tlieskať. Podaktorí hostia dokonca aj s otvorenými ústami, iní zase s úsmevom na tvári. Niečomu takému chvíľu neveríte aj keď to vidíte na vlastné oči. Energia a stres, ktorá bola investovaná do môjho čísla, sa mi vrátila mnohonásobne späť v tej najkrajšej forme.


Pódium bolo vesmírom a ja som bola jeho stredom.

 

Chcela by som sa zo srdca poďakovať celej rodine Bratislava Burlesque za to, že mi umožňuje realizovať sa mojou cestou a štýlom, akým som si zvolila. Ďakujem svojej blízkej rodine a priateľom za obrovskú podporu a pomoc a samozrejme takisto každému jednému účastníkovi Cirque Exotique za to, že sa nechal vtiahnuť do môjho farebného a bláznivého sveta. Váš potlesk a priazeň je pre mňa palivom, ktoré mi dodáva silu pokračovať v tom, čo robím a dodáva mi motiváciu pracovať a posúvať úroveň mojich čísiel a kreativitu, bez ktorej by to nikdy nešlo.


Zuzana Očovanová PhotographyZnamená to pre mňa nekonečne veľa a je mi veľkou cťou pre vás vystupovať!

 


Ak máte záujem aj nadalej sledovať moje aktivity, môžete tak spraviť na facebooku Diamond Fairy alebo aj na Instagrame.

 

~

Diamond Fairy