Veľký sprievodca bratislavskými strip clubmi (1. časť)


11.07.2016 35367
Skúsenosť
Už roky som si chcela pozrieť striptíz u nás, no nikdy som nemala toho správneho parťáka. Vďaka Bratislava Burlesque som však spoznala ženy s rovnakou záľubou v nahote. A tak sme spolu s Catrice Cat a Diamond Fairy zažili legendárny víkend, z ktorého sa budem ešte dlho spamätávať.

Keď sa povie strip club mnohým sa zrejme vybaví ulepený podnik s koženými sedačkami, zlou hudbou, drahými drinkami a pochybne vyzerajúcimi ženami. Chcela som pokoriť tento mýtus a dokázať, že sa to dá aj na úrovni. Rovnako často sa aj burlesque so striptízom zamieňa, preto bolo pre mňa dôležité pochopiť aj lokálnu scénu v tomto odvetví, no s vedomím rešpektom voči nemu.

 

Skrsol tak plán spraviť si Tour de Stripclubs a čo viac, prekvapiť tým našu Diamond Fairy. Tu je jej reakcia:


                                                         

 

V Bratislave je niekoľko takýchto miest a nie je ťažké ich nájsť, skôr je ťažké nabrať odvahu do nich vstúpiť. Mali sme v pláne navštíviť zhruba štyri, aby sme mali dosť materiálu na blog. Keďže sme Diamond chceli urobiť radosť, vybrali sme sa najprv do mužského strip clubu. Bol najbližšie plus sme vedeli, že to bude skôr smiešne, či nechutné a že teda len nakukneme a hneď aj pôjdeme ďalej. To nám ani zďaleka nevyšlo…


 

Vstupné je 15Eur. Zdá sa vám vysoké? Omyl! Takáto cena je práveže úplne v poriadku. So vstupným dostanete aj welcome drink a falošné doláre, ktorými môžete odmeňovať tanečníkov.  Bude ale za čo odmeňovať? Veď sme tu len my tri, jedna rozlúčka so slobodou, dve staršie dámy a neskôr prišla ešte skupinka asi troch žien. Účasť teda nič moc na to, že je piatok a leto v plnom prúde.Zhasli sa svetlá, zapla sa hudba a spoza nás sa objavili traja páni v oblekoch kráčajúci na stage. Okamžité zimomriavky! Hneď na úvod sa predstavili skupinovou choreografiou v kostýmoch, ktoré keď dali dole, všetkým padli sánky. Nemali len vypracované telá, ale aj brutálne pohyby, výraz a charizmu. Wau! Teplota v klube v sekunde podstatne stúpla. Že by sa mi páčil mužský striptíz, ktorý mi doteraz absolútne nebol pochuti?Okrem toho nás títo bohovia poctili aj zostúpením z pódia a kontaktným predstavením s prítomnými dámami. Toto je tá časť, ktorej predstava sa mi vôbec nepáčila. No atmosféra, adrenalín a alkohol spravili svoje.  A aby toho nebolo málo zobrali ma na stage! Skoro som umrela od vzrušenia, ale nie ani kvôli tým “akožemámesex” pohybom, ale kvôli tomu, že muž, ktorý vie tancovať je asi to najsexi stvorenie, čo existuje. Plus som sa niekoľko krát ocitla vo vzduchu! Také veci so mnou robil, že sa mi normálne zatajil dych. “Neboj sa, nič sa nedeje.”, zašepkal mi do ucha v jeden moment a ja som vo svojom vnútri len kričala: “JA SA NEBOJÍM, MÁM LEN NEOHOLENÉ NOHY!”Po tomto zážitku som si myslela, že ma už nič neprekvapí. Opak bol pravdou. Samozrejme sme sa skamošili so všetkými a rozprávali sa do 5 rána. A tak sme zistili, že LEN jeden z celkovo štyroch prítomných tanečníkov je Slovák (mimochodom veľmi mladý, inteligentný a slušný), ďalej tam boli dvaja Američania a jeden Maďar. Všetci úžasne talentovaní a sympatickí. Odchádzali sme s najväčším úsmevom na svete, šťastné, rozkokošené, s iskrami v očiach. Toto sa deje len tak v Bratislave 5 minút od môjho domu? Odteraz tam chcem byť každý deň! A to sa hneď aj tak trochu splnilo, lebo na druhý deň sme sa tam ocitli opäť...


  

Musím povedať, že som rada, že sme išli ešte raz a z toho plynie aj moje nasledovné odporúčanie ľudstvu. Naučme sa dávať druhé šance, neodsudzujme niečo hneď po prvom videní. Bola to cca tá istá show, ten istý podnik, no úplne iný zážitok! Tento raz bol klub plný, vystriedali sa v ňom snáď 4 rozlúčky so slobodou. Chalani mali okolo 10 vystúpení za noc a nazbierali rekordný počet dollárov vôbec. Má to však jedno obrovské ALE. Opité ženy sú totiž samostatný druh. Často oveľa horší ako muži. Dovoľujú si, obchytkávajú, vyskakujú, nekontrolovateľne tancujú, sú nepríjemné. Rovnako ako opité obchytkávanie ženy nie je v poriadku, nie je to v poriadku ani opačne. Striptér robí show pre zábavu, ale aj tá má svoje hranice. Nahota nie je samozrejmosť, nie je zadarmo a ani za 15 eur si nemôžete robiť, čo chcete. Aj striptíz má totiž svoje pravidlá.

 

Tu malo byť tiež video, ale pre dobro všetkých žien sme nasadili cenzúru na tento obsah.

 

A preto ak by sme videli len sobotný večer, nemali by sme asi tak úžasnú skúsenosť ako v piatok. Ale to je skrátka live entertainment. Je v ňom toľko elementov, že nikdy sa nebudú dva večery opakovať. I keď fakt, že sme zostali do 5 rána sa opakoval…Naozaj to bol náročný víkend, no mám pocit šťastia a inšpirácie a preto to vrelo odporúčam každej žene.

S kým sa tam vidíme o týždeň? J


Naše hodnotenie 4 Ladies Menstrip a New Flame: 20 z 10

 

PS: Aby vám nabudúce nič neuniklo sledujte nás aj na Snapchate: ba_burlesque a catrice.cat

˜